Jak dodać włosom objętości?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Marzenie o gęstych włosach dla części kobiet zawsze pozostanie niezrealizowane. O gęstości czupryny decyduje szereg czynników, na które nie zawsze mamy wpływ. Jednym z decydujących jest genetyka. Osoby, w rodzinie, których wiele osób ma rzadkie, słabe włosy, raczej rzadko obdarzone są przez naturę grubym warkoczem. Najczęściej włosy dzieci przypominają gęstością i strukturą włosy rodziców. Naturalne, jasne blondynki również mogą narzekać na objętość. Jasny włos pozbawiony jest części barwników, które nadają im grubość i połysk. Włosy mogą również przerzedzać się wraz z wiekiem, u kobiet zwłaszcza w okresie menopauzy obserwowane jest stopniowe zmniejszenie ilości i grubości włosów. Podobny problem dotyczy mężczyzn.

Jeśli problem nie nasila się w ostatnim czasie, a konsultacja lekarska nie wykazała żadnych nieprawidłowości można przyjąć, że taka jest nasza uroda. Co robić w takim przypadku? Można pogodzić się z niewielką ilością włosów, pokochać je takimi jakie są i starać się by były zdrowe. Alternatywą jest podjęcie próby ich zagęszczenia i zwiększenia objętości.

Jak zagęścić włosy?

Na rynku dostępne są preparaty stymulujące wzrost włosów. Regularne stosowanie szamponów z

  • wyciągiem z czarnej rzepy,
  • wyciągiem z łopianu lub wyciąg z chilli oraz
  • wyciągi ziołowe i np. jantarowe.Wcierki oparte na alkoholu pobudzają krążenie w skórze głowy. W konsekwencji cebulki są odżywione, a włosy rosną szybciej. Wcierki, żele, kremy i szampony przeznaczone do stymulowania wzrostu włosów należy stosować przez długi czas. Nie zapominaj o regularności, jest kluczem do skuteczności wszystkich produktów. Pobudzająco możesz wykonywać masaż skóry głowy.

Dodaj włosom optycznej objętości

Czekając na efekty działania kosmetyków pobudzających włosy do wzrostu, lub w momencie kiedy preparaty tego typu nie działają możesz zastosować metody wpływające na optyczną objętość włosów.Podstawą jest mycie i suszenie włosów. Do mycia wybieraj szampony dodające objętości. nie zawierają one ciężkich składników odżywczych np. olejów, które mogą obciążać delikatne włosy i odbierać im objętość. Włosy susz pochylając głowę w dół, dopiero w końcowy etapie wygładzając pasma. Możesz spróbować wyciągać włosy na szczotce. Duża, okrągła szczotka użyta jednocześnie z suszarką pozwoli odbić włosy od skóry głowy i nadać im objętości.

Śliskie włosy mają naturalnie mniejszą objętość i wydaje się, że jest ich mniej niż w rzeczywistości. Z pomocą przychodzą pudry i pasty matujące. Nałóż odrobinę na palce i wmasuj we włosy u nasady. Alternatywą dla pudrów jest suchy szampon. Blondynkom będzie łatwiej go zaaplikować. Pryśnij nim włosy u nasady (zachowując odległość około 15-20 centymetrów). Szampon usztywni nieco włosy i uniesie je. Spowolni również przetłuszczanie.

Jeśli decydujesz się na fryzury plecione, za każdym razem delikatnie luzuj sploty warkocza. lekkie rozciągnie pozwoli uzyskać naturalny efekt, nie nadwyrężając trwałości upięcia.

Najważniejsza profilaktyka

Zapobiegaj uszkodzeniom włosów, bywa, że czupryna przerzedza się z powodu zbyt ciasnego upinania włosów. Ciasna gumka może powodować łamanie włosów na wysokości, na której zwykle je spinasz. Jeśli lubisz czesać się w wysoki kucyk wybieraj luźne gumki, bezpieczne dla włosów. Gumka powinna być z miękkiego materiału, bez elementów metalowych.

Nie używaj wsuwek, których końce nie są zabezpieczone kuleczkami, podczas ich wyjmowania wyrywają włosy.

hoarhair

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przewodnik po szczotkach do włosów. Zdziwisz się, ile jest rodzajów
/
Przewodnik po szczotkach do włosów. Zdziwisz się, ile jest rodzajów
Każda kobieta ma przynajmniej jedną szczotkę do włosów. Warto wiedzieć, że szczotki są różne i należy dobrać rodzaj do potrzeb […]
Jak wybrać sprzęt do łowienia ryb?
/
Jak wybrać sprzęt do łowienia ryb?
Odkryj sekrety doboru sprzętu do łowienia ryb. Idealne wskazówki dla początkujących, które pomogą w wyborze odpowiednich akcesoriów zarówno na łów ryb słodkowodnych, jak i morskich.
Rozpoznawanie i leczenie dystymii u dzieci: rola specjalisty w procesie terapeutycznym
/
Rozpoznawanie i leczenie dystymii u dzieci: rola specjalisty w procesie terapeutycznym
Poznaj diagnozę i strategie terapeutyczne związane z dystymią u dzieci. Dowiedz się, jak specjaliści wspierają dzieci i ich rodziny w walce z tym schorzeniem.