Szczotka czy grzebień? Wybierz odpowiednie akcesorium do rodzaju włosów

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Lśniące i zadbane włosy to efekt nie tylko odpowiednio dobranych kosmetyków, ale również innych akcesoriów, które pomagają w pielęgnacji. Wiele kobiet zastanawia się, czy szczotka, która rozczesuje, pozwala na stylizacje tak samo, jak grzebień. W artykule odpowiadamy na to pytanie. Z tymi informacjami zdecydowanie łatwiej będzie dobrać najlepsze akcesoria, dostosowując je do rodzaju włosów.

Rodzaje szczotek do włosów – czym się różnią?

Warto wiedzieć, że obecnie mamy dostęp do różnorodnych typów szczotek do włosów. Chcąc jak najlepiej zadbać o swoją fryzurę, należy odpowiednio dobrać rodzaj włosia oraz kształt takiej szczotki. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie rozczesać włosy bez efektu puszenia się czy elektryzowania. Są także osobne modele przeznaczone typowo do stylizacji, których trzeba umieć używać, aby osiągnąć pożądane efekty. 

  1. Szczotka z naturalnym włosiem

Szczotki z naturalnym włosiem (np. dzika) są z reguły bardzo delikatne i doskonale rozczesują. Wymagają one specjalnej pielęgnacji, dlatego częściej można spotkać w sklepach szczotki z mieszanym włosiem naturalnym i syntetycznym. Są one zdecydowanie bardziej uniwersalne i łatwiejsze w utrzymaniu. Dzięki zawartości dodatkowej keratyny nadają włosom pięknego blasku. Można ich swobodnie używać do wszystkich typów włosów, nawet do doczepianych czy delikatnych ze skłonnością do puszenia się.

  1. Szczotka z syntetycznym włosiem

Syntetyczne włosie sprawdzi się najlepiej do rozczesywania włosów suchych (w tym także kręconych) oraz mokrych. Wiele kobiet docenia ten rodzaj szczotek za łatwość w utrzymaniu czystości. Wystarczy jedynie umyć je pod bieżącą wodą, zastosować mydło lub specjalny środek dezynfekujący. Dokonując zakupu, warto zwrócić szczególną uwagę na jakość igieł. Powinny być wykonane z nylonu, który ma właściwości jonizacyjne i antystatyczne. Dzięki temu włosy łatwo się rozczesują, nie elektryzują się i pozostają odpowiednio ułożone.

  1. Szczotka okrągła do modelowania

Okrągłe szczotki są szczególnie popularne w salonach fryzjerskich, ponieważ służą do modelowania. Pomagają nadać włosom większej objętości, a także odpowiednio podkręcić lub wyprostować pasma. Wszystko zależy od stosowanej techniki oraz rodzaju włosa. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, który utrzyma się jakiś czas, należy wykonywać modelowanie z pomocą suszarki. Z tego powodu, aby używanie szczotki było skuteczne i bezpieczne, musi ona być odporna na działanie wysokich temperatur. Większość modeli posiada też już specjalne właściwości i chronią także włosy przed suchym, gorącym powietrzem suszarki. Warto też sprawdzić, czy okrągła szczotka układa się ergonomiczne w dłoni. Przy modelowani będziesz nią przecież dynamicznie obracać, dlatego powinna być wygodna w użyciu.

  1. Szczotka do tapirowania włosów

Szczotki do tapirowania są używane wyłącznie do układania fryzur o dużej objętości. Mogą pomóc przy tworzeniu efektownych koków czy nonszalanckich upięć. Zazwyczaj mają ułożone w kilku rzędach włosie mieszane – zarówno naturalne, jak i syntetyczne. Najczęściej na zakończeniu szczotki znajduje się szpikulec, który ułatwia rozdzielanie pasm do tapirowania. Stosując specjalną szczotkę, nie niszczymy nasady włosa, a fryzura nabiera zdrowego blasku. 

Jak znaleźć idealny grzebień do włosów?

Grzebień doskonale sprawdzi się do każdego rodzaju włosów, w zależności od rozmiaru, rozstawienia, długości i materiału, z którego wykonane są zęby tego narzędzia. Wszystkie bardzo dobrze chwytają pasma, dlatego fryzjerzy używają ich podczas strzyżenia. Gęste grzebienie o krótkich zębach poleca się do rozczesywania szczególnie gęstych, krótkich włosów. Pozwalają nadać fryzurze odpowiedniego kształtu. 

Z kolei modele z szeroko rozstawionymi, długimi zębami warto stosować w przypadku mokrych włosów. Takim grzebieniem można rozszczekać pasma, równomiernie rozprowadzić po nich odżywkę lub maskę pielęgnacyjną. To także idealna pomoc dla włosów kręconych i falowanych. Szeroko rozstawione zęby nie spowodują puszenia i rozprostowania się skrętu włosa. W tym przypadku zakończenia igiełek powinny być zaokrąglone, żeby nie podrażniać skóry głowy ani struktury poszczególnych włosów. 

hoarhair

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze lokówki do włosów – ranking redakcji
/
Najlepsze lokówki do włosów – ranking redakcji
Marzysz o burzy loków, a natura obdarzyła Cię prostymi włosami? Nic straconego! Odpowiednią lokówką uzyskasz piękne, kręcone włosy, które będą […]
Zalety i możliwości wykorzystania technologii FPV w filmowaniu z powietrza
/
Zalety i możliwości wykorzystania technologii FPV w filmowaniu z powietrza
Odkryj ogromne możliwości technologii FPV w filmowaniu z dronów. Dowiedz się, jak wykorzystać jej zalety w praktyce oraz jak wpłynie na rozwój branży filmowej i fotografia lotnicza.
Czym jest maść konopna?
/
Czym jest maść konopna?
Dowiedz się więcej na temat maści konpnej